Vrapçişte İlköğretim Okulu Vrapçişte Futbol Kulübü Pazarce.COM - Online İlan Sitesi
Giriş
Подробнее на сайте: http://tryjoomla.nethttp://leadnews.ruhttp://repair-dwelling.ruhttp://grand-finance.ruhttp://choose-house.ru http://my-houseroom.ruhttp://dohodok.ru http://maintain-health.ru http://buy-immobility.ruhttp://body-treatment.ruhttp://joomspider.comhttp://health-treatment.ru
http://kupil-jilie.ruhttp://my-immobility.ru http://java-code.ru

Bu bayram Makedonya Türklerinin varlığının kanıtıdır

Makedonya Türklerinin resmi bayramı olan 21 Aralık Türkçe Eğitim Bayramı’nın merkezi töreni, bu akşam Makeodnya Türk Sivil Teşkilatlar Birliği ( MATÜSİTEB) organizasynunda T.C. Üsküp Büyükelçiliği, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yunus Emre, Yurtdışı Türkler ve Akraba Türkleri Başkanlığı’nın desteği ile Üsküp’teki Holiday İnn otelinde gerçekleştirilen “Dünden yarına Makedonya’da Türkçe Eğitim” konulu konferansla yapıldı.

Avrupa'nın Göbeğinde Bir Çınar; "Üsküp Türk Tiyatrosu.."

64 yıldır Türk tiyatrosuna hizmet eden Makedonya Milli Kurum Türk Tiyatrosu’nun belgeseli çekildi. “Balkanların Kalbindeki Sahne” adlı belgesel 8-12 Mayıs’ta TRT Belgesel Günleri’nde izlenebilecek. Dostoyevski’nin Suç ve Ceza’sını 1979’da sahneleyince Avrupa’da ve tüm dünyada dikkat çeken tiyatro, bugüne kadar yaklaşık 300 oyun sahneledi.

Kalem Erbabımız Necati Zekeriya

İkinci Dünya Savaşı’nın sonu ve Yugoslavya’nın kurulmasıyla bu ülkede yaşayan Türklerin yaşamında yeni bir dönemin başladığı da bilinen bir gerçektir.

Türk Demokratik Partisi’nin Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı Düzenledi

TDP MYK'sında memurların işe alınımı konusu ele alındı. Bu bağlamda; hem geçtiğimiz ay açılan polis memurları ilanında, hem de önümüzdeki ay hükümet tarafından açılacak olan yeni devlet memurlarının işe alınımı ilanı ile ilgili, partinin gereken çalışmaları yapması ve ilanlarda Türklerin hakça temsil edilmesi konularında çalışmaları takip etme kararı alındı.

Makedonya seçimleri ve düşündürdükleri...

Makedonya halkı, dördüncü cumhurbaşkanını ve beşinci mahalli temsilcilerini seçmek üzere 22 Mart (ilk tur) ve 5 Nisan (ikinci tur) tarihlerinde sandık başına gitti. Bir milyon 792 bin 82 seçmenin oy kullanma hakkının olduğu seçimlerde 4 bin 500 gözlemcinin yanı sıra, sivil toplum kuruluşu Most`tan 7 bin gözlemci görev yaptı. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı AGİT de seçimleri ülke genelinde görevlendirdiği 400 gözlemciyle takip etti. 

Türk El Sanatları Makedonya`da Sergilendi

TİKA Başkanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesi ve Makedonya`Vizyon` Derneği işbirliğinde Üsküp`te açılan `Türk El Sanatları` kursunun mezunları, ilk sergilerini düzenlenen törenle Üsküp `Kurşunlu Han`da açtı. Kursiyerler sekiz aylık eğitim süreci boyunca hazırladıkları eserleri görücüye çıkardı. Arasında kurdele nakışı, ahşap boyama, takı tasarımı, çini boyama sanatı ve ebrunun yer aldığı sergi, davetliler tarafından büyük ilgi gördü.
Bu RSS beslemesine abone ol
Sportbook sites http://gbetting.co.uk/sport with register bonuses.

Banner 468 x 60 px