Logo
Print this page

Türk El Sanatları Makedonya`da Sergilendi

TİKA Başkanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesi ve Makedonya`Vizyon` Derneği işbirliğinde Üsküp`te açılan `Türk El Sanatları` kursunun mezunları, ilk sergilerini düzenlenen törenle Üsküp `Kurşunlu Han`da açtı. Kursiyerler sekiz aylık eğitim süreci boyunca hazırladıkları eserleri görücüye çıkardı. Arasında kurdele nakışı, ahşap boyama, takı tasarımı, çini boyama sanatı ve ebrunun yer aldığı sergi, davetliler tarafından büyük ilgi gördü.

Serginin açılış törenine T.C. Üsküp Büyükelçisi Hakan Arslan Okçal, TİKA Eğitim, Kültür ve Sosyal İşbirliği (EKS) Daire Başkanı Dr. Mehmet Yılmaz, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmed Soygun, TİKA Üsküp Program Koordinatörü Ali Maskan, Türk Demokratik Partisi Genel Başkanı Dr. Kenan Hasip, `Köprü` Derneği Başkanı Ersin İsmail ve çok sayıda davetli katıldı.

TİKA Eğitim, Kültür ve Sosyal İşbirliği (EKS) Daire Başkanı Dr. Mehmet Yılmaz törende yaptığı konuşmada, `Toplamda ifade etmek gerekirse 2 binin üzerinde öğrenci el sanatları kursunda eğitim aldı. Fevkalade başarılı olan bu kurslarla halkların da karşılıklı sevgi saygı ve dayanışması pekiştir oldu` dedi.

Sergi sonrasında kursiyerlere takdir belgesi verildi. Konya`dan gelen hocaların büyük gayretleriyle başarılı bir şekilde sekiz ayda tamamlanan kursların devam edeceği belirtildi.
Last modified onTuesday, 28 April 2009 10:19
Telif Hakkı 2005-2015 © Vrapciste.COM. Vrapçiştenin Resmi Web Sitesi!