Vrapçişte İlköğretim Okulu Vrapçişte Futbol Kulübü Pazarce.COM - Online İlan Sitesi
Giriş
Genel Yazılar
Web site URL:

Rumeli'de unutulmaz beş gün

Necati Şaşmaz Makedonya’ya bir gitti, fethetti... Bahadır Özdener, Rumeli'deki muhteşem sevgi selini kaleme aldı...

Uluslararası Balkan Üniversitesi bizi Makedonya’ya davet ettiğinde karşılaşacaklarımızdan habersizdik… Kurtlar Vadisi’nin bölgede çok seyredildiğini duymuştuk ama bu kadar sevildiğini bilmiyorduk… Başta Necati Şaşmaz olmak üzere Kenan Çoban (Abdülhey), Erhan Ufak, senaryo ekibinden Cüneyt Aysan, ben (Bahadır Özdener) ve Hasan Kaçan yola düştük…

Makedonya gezisi

Bozoğlan'ın Makedonya gezisinden notlar
Makedonya’ya girince bir başka hissediyor insan, eski ata yadigârı topraklar, eskiye Osmanlı’ya dalıyor insan…
26 Temmuz 2009 / 13:14

Büyük güçlerin kesişme alanı: Balkanlar

Büyük güçlerin kesişme alanı: Balkanlar

Osmanlı`nın Rumeli olarak adlandırdığı Balkanlar, doğu Avrupa`nın Akdeniz`e açılan kapısı olduğu kadar Anadolu`nun Avrupa`ya uzanan geçiş noktasıdır. Bu sebeple tarih boyunca Balkanların, Avrupa`nın bir parçası olup olmadığı hep tartışıldı.

Boşlukta ne arıyorum?

Bir okurum, mektubunda diyor ki: "Sizin kitaplarınızla askerdeyken tanıştım. Kendimi boşlukta hissediyorum, arayış içindeyim... Ne olur bana yardım edin.

Mevlid Kandili nasıl kutlanır?

1955 ve 56 senelerinde Mehmed Zahit Kotku hocaefendi, Zeyrek'te otururdu. Önde basit bir cami ve arkasında evi vardı. Evinin penceresinden Süleymaniye bütün ihtişamıyla gözükürdü. İmkân buldukça gelip onun arkasında namaz kılar, namazdan sonra evine giderdik, birkaç kişi... Ben izinli olunca gittiğimden, sık sık oralarda gözükmezdim.

Kabakulak nedir, nasıl tedavi edilir

Kaba KulakKabakulak hastalığının hızla yayıldığı şu günlerde alarma geçen sağlıkçılar, hastalığın bulaşıcı olduğunu ve bu nedenle büyük bir hızla yayılarak geniş boyutlara ulaşılabileceğinden endişe duyduklarını söylüyor.

Dindarsan, laftan çok işe önem ver!..

Bir gün keserle çalışırken, elime öyle vurdum ki, acıdan fır fır dönmeye başladım. Tam o sırada babam karşıma dikildi, "Oğlum ben sana demedim mi dikkatli çalış, keseri şöyle tut, gözünü dört aç, sağa sola bakma!

Hz. Ali'nin yüz sözü

Çağının büyük âlimlerinden Câhız (Ö. 869), "ilim şehrinin kapısı" Hz. Ali'nin hikmetli sözleri arasında "her biri bin kelimeye denk" yüz sözü derlemiş.

Bu RSS beslemesine abone ol
Sportbook sites http://gbetting.co.uk/sport with register bonuses.

Banner 468 x 60 px