Cts10252014

Last update06:14:46 PM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Buradasınız: Makedonya Makedonya Haberler

Müzik Okulunda Yangın Çıktı

Todor Skaloski 'Tetoes'Kalkandelen şehrindeki 'Todor Skaloski 'Tetoes' Müzik Okulunda gece saatlerinde çıkan yangında binanın büyük bir kısmı hasar gördü.

Hükümetin İlk 100 Günü Tartışılıyor

MakedonyaMakedonya Hükümeti'ndeki tek Türk Bakan Hadi Nezir, TRT'ye yaptığı açıklamada ekonomiye büyük önem verdiklerini belirtti.

Avrupa Göz Hastanesi Resmi Törenle Açıldı

Avrupa Göz Hastanesi Makedonya'nın başkenti Üsküp'te 29 Haziran 2010 tarihinde temeli atılan Türk yatırımı Avrupa Göz Hastanesi'nin açılışı resmi törenle yapıldı. Törene, Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski, bakanlar, milletvekilleri ve TC Üsküp Büyükelçisi Gürol Sökmensüer de katıldı.

Makedonya Başbakanı, Türk İşadamları ile Bir Araya Geldi

Nikola GruevskiHollanda'da temaslarda bulunan Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski, Hollanda Genç İşadamları Federasyonu (HOGİAF) yetkilileri ile bir araya geldi.

Cami Yerine Otele Türk Tepkisi

Cami Yerine Otel Makedonya Üsküp'te, 1925'te yıkılan tarihi Burmalı Camii'nin arazisine otel yapılması kararı ülkede yaşayan Türkler tarafından tepkiyle karşılandı.

Polisin düzenlediği 'Astra' operasyonunda 100 kilogram marihuana ele geçirildi.

Marihuana OperasyonuPolisin düzenlediği 'Astra' operasyonunda 100 kilogram marihuana ele geçirildi. Operasyon kapsamında 3 kişi uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Seçimler 5 Haziranda

Makedonya Seçim Makedonya'da erken genel seçim tarihi belirlendi. Bakanlar kurulu toplantısında erken genel seçimin 5 Haziran 2011 Pazar günü yapılmasına karar verildi. Kararın parlamentoda onaylanması bekleniyor.

Makedonya'nın Adalet Divanı Sevinci

Alev SüleymanMakedonya Cumhuriyeti Büyükelçisi Goran Taşkovski, Lahey'deki Uluslararası Adalet Divanı kararının ardından artık NATO için davet beklediklerini söyledi.

Bakan Egemen Bağış, Makedonya'da

J.B. Tito'nun Makam AracıEgemen Bağış ve beraberindeki heyeti taşıyan özel uçak saat (TSİ) 00.05'de Üsküp'ün Büyük İskender Havalanı'na indi. Bağış'ı, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Gürol Sökmensüer, büyükelçilik yetkilileri ve Makedonya başbakanlık protokol temsilcileri karşıladı.

Makedon Polisi ' Texno' Operasyonuyla 10 Bin 355 Adet Uyuşturucu Hap Ele Geçirdi

Makedonya PolisiMakedonya İçişleri Bakanı Gordana Yankulovska, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinde düzenlediği basın toplantısında, Üsküp plakalı bir arabada ve Köprülü şehrinde bir apartmanda düzenlenen operasyonla 10 bin 355 adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini açıkladı.

Çift katlı otobüsler Üsküp'e canlılık katıyor

Çift katlı otobüslerEski ve kötü bakılmış toplu taşımacılık araçları, pek çok Balkan kentinde yıllardır yolcu konforu ve dakikliği etkiliyor. Sık sık arızalanan antika otobüslerle geçen yıllar sonrasında, Makedonya'nın başkenti sonunda yeni bir filo satın aldı.

Başbakan Erdoğan Makedonya'da

Başbakan Erdoğan Makedonya'daBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski ile ortak bir basın toplantısı düzenledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Yarın Vrapçişte'mizi Ziyaret edecektir. Yazının sonunda konuyla ilgili duyurumuz yer almaktadır.

Makedonya Polisi Sahte Kredi Kartları Yapan Grubu Yakaladı

Kredi KartıMakedonya Polisi Sahte Kredi Kartları Yapan 4 Kişilik Grubu Yakaladı.

Seçimlerin Galibi VMRO-DPMNE

Seçim 2011Devlet Seçim Komisyonu’nun yaptığı son basın açıklamasında açılan sandık sayısını yaklaşık % 90 olduğunu belirtti.

Acıbadem'den Makedonya'da satın alma

Sistina-AcıbademAcıbadem'den Makedonya'da satın alma Acıbadem Sağlık Hizmetleri, Sistina Medical ve Sistina Hospital'daki yüzde 50 hisseyi 20 milyon Euro'ya almak için niyet mektubu imzaladı.

Halk Sandık Başında

Seçim 2011Bağımsızlığına kavuştuktan sonra, Makedonya’da halk parlamento üyelerini belirlemek için 20 yılda 7’nci defa sandık başına gitti.

E-Posta Kaydı Zorunlu Hale Geliyor

E-posta Uygulaması Makedonya Cumhuriyeti'nde Merkezi Kayıtlara E-posta adresini kaydetmeyen şirketlere 1000 Avro ceza verileceği bildirildi.

Seçime bir ay kala yapılan anketler vatandaşın kafasını karıştırıyor

Seçim 2011 Erken seçime bir ay kala, siyasi partilerin alacağı oy oranıyla alakalı yaptığı anketler, vatandaşın kafasını karıştırdı. “Pavel Şatev”, “Dimitriya Çupovski”, “Progres”, “İSPPİ”, “Reyting” gibi araştırma ve analiz merkezlerinin yaptığı anketler ortaya farklı neticeler çıkardı. Seçmen üzerine yapılan bütün anketlerde VMRO DPMNE’nin önde gittiği görülüyor.

İvanov, Parti Liderlerini Çağırdı

Gyorge İvanovMAkedonya Cumhuriyeti CUmhurbaşkanı Gyorge İvanov, VMRO-DPMNE Genel Başkanı Nikola Gruevski'yi, SDSM Genel Başkanı Branko Cırvenkovski'yi ve BDi Genel Başkanı Ali Ahmeti'yi görüşmek için davet etti.

Barroso Makedonya'yı Avrupa Ailesine Ait Kabul Ediyoruz

AB - Makedonya AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ve AB'nin Genişleme ve Komşuluk Politikasından Sorumlu Komiseri Stefan Füle Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski ile görüştü.

Serdar Tuncer’le Şiir Şöleni

Serdar TuncerMakedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) ve Türk İşbirliği ve Kalkınma İdare’sin (TİKA) ortaklaşa düzenledikleri “Kültür ve Sanat Faaliyetleri” adı altında, Üsküp Türk Tiyatrosunda ve Gostivar’da ünlü sanatçı, programcı ve şair Serdar Tuncer’le “Evladı Fatiha’nla Muhabbet” programı düzenlendi.